Bieg Mikołajów - Sopot

Data i godzina2016-12-04 12:00:00
MiejscowośćSopot
Dystans 11,1 KM
Oficjalna stronahttp://biegmikolajow.org/
Wyniki online
Opłata startowa od 49 zł
Typ zawodów Bieg
Rejestracja Zapisz się

Podczas Biegu Mikołajów w Sopocie spotkamy się z Wami na torze wyścigów konnych „Hipodrom Sopot”. Do przebiegnięcia będzie 6 okrążeń na torze, którego obwód wynosi 1850 m. Jednak nie musicie przebiec pełnej trasy aby Wasz bieg został zaliczony. Wystarczy jedno okrążenie toru aby znaleźć się w klasyfikacji. Pomimo tego zachęcamy Was gorąco do przebiegnięcia jak najdłuższego odcinka, ponieważ każdy przebiegnięty kilometr to kolejna złotówka na szczytny cel!

Począwszy od lat 70. XIX wieku teren pomiędzy potokiem granicznym, oddzielającym Sopot od miasta Gdańska a dzisiejszą ulicą Polną, był wykorzystywany przez kadrę pułku „czarnych huzarów” z Wrzeszcza do organizacji biegów myśliwskich. Od roku 1898 rozpoczęto tu rozgrywanie regularnych gonitw konnych płaskich i przeszkodowych. Wtedy też powstały, istniejące i funkcjonujące do dziś, dwie trybuny dla publiczności, hala totalizatora i płyta toru w istniejącym do dzisiaj kształcie. 4 grudnia zamieni się on w magiczne miejsce pełne Mikołajów, którzy startując w biegu wspomogą szczytny cel.

W dniu biegu cały Hipodrom przeznaczony będzie tylko dla Was! Wolne przestrzenie zagospodarowane będą mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, jak i samych uczestników. Wspólnie śpiewanie kolęd, animacje dla naszych pociech, Active Targ, to tylko mała część tego co pojawi się podczas Biegu Mikołajów.

Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w wydarzeniu – gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Powrót