Garmin MTB Series Sopot

Data i godzina2020-10-25 09:00:00
MiejscowośćSopot
Dystans
Oficjalna stronahttps://mtbseries.pl/sopot/
Wyniki online
Opłata startowa
Typ zawodów Wyścig MTB
Rejestracja Zapisz się

Sopot jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce i jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. Ta nadmorska miejscowość uzdrowiskowa tworzy wspólnie z Gdynią i Gdańskiem ponad milionową aglomerację trójmiejską. Od strony lądu Sopot osłaniają zalesione wzgórza morenowe, od strony morza osłaniający Zatokę Gdańską – Półwysep Helski, dzięki czemu wody sopockich plaż są cieplejsze niż w innych miejscach nad Bałtykiem.

Urzekająca sceneria miasta oparta o walory naturalnego krajobrazu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe sprawiają, że co roku Sopot odwiedzają ponad 2 miliony turystów i wczasowiczów. Niepowtarzalny charakter nadają miastu secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne ogrody, ponieważ zieleń stanowi ponad 60% miasta. Czyste, piaszczyste plaże rozciągają się na przestrzeni ponad 4,5 km całego sopockiego brzegu, wzdłuż którego znaleźć można
zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodno-plażowego oraz urokliwe restauracje i kawiarenki. Sopot od kilku lat uznawany jest za najlepiej zorganizowane i najbezpieczniejsze nadmorskie kąpielisko w województwie pomorskim.

Największe atrakcje Sopotu:
1. Molo w Sopocie to najdłuższe drewniane molo w Europie o długości 511,5 m. Powstało w latach 20. XIX w. i jest niekwestionowanym symbolem miasta, który przyciąga rzesze turystów. To miejsce rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów, organizacji licznych festynów, a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej oraz taksówek wodnych.

2. Ul. Bohaterów Monte Cassino to najsłynniejszy w Polsce deptak zwany Monciakiem czyli zamknięta dla ruchu ulica prowadząca na molo. Po obu jej stronach mieszczą się malownicze kamieniczki, galerie, puby i kawiarnie. To również główna arteria Sopotu o długości ponad 600 metrów, która jest zawsze zatłoczona! Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem na Monciaku jest Krzywy Domek. Zbudowany w 2004 roku według projektu inspirowanego bajkowymi rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Krzywy Domek znajduje się na liście najdziwniejszych budynków świata.

3. Opera Leśna jest amfiteatrem, który uchodzi za jeden z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie – gości sławy muzyki klasycznej oraz popularnej. Występowały tu takie sławy jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John, Lionel Richie, Bryan Adams i Simply Red. Na deskach Opery Leśnej od ponad 30 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival.

Powrót