II Ogólnopolski Wyścig Kolarski PAŁUKI TOUR 2017

Data i godzina2017-09-03 12:00:00
MiejscowośćŻnin
Dystans ok 60 km
Oficjalna stronahttp://www.palukitour.pl/
Wyniki online
Opłata startowa od 59 zł
Typ zawodów Rower
Rejestracja Zapisz się
Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Pałuki Tour” to druga edycja wydarzenia, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja kolarstwa, promocja jazdy rowerem jako formy rekreacji i turystyki rowerowej, a także propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia.
Na terenie malowniczych Pałuk, położonych na pograniczu Wielkopolski oraz Kujaw i Pomorza, w szranki staną zawodowi kolarze oraz wysportowani amatorzy. Zmierzą się oni na ponad 60 kilometrowej trasie, która jest wyzwaniem dla najwytrwalszych kolarzy oraz wysportowanych amatorów.
Rowerowe szaleństwo rozpocznie się 3 września 2017 roku. W tym dniu rowerzyści opanują Powiat Żniński i Pałuki, które staną się rowerowym miasteczkiem dla zawodników z całej Polski. Rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje w tym m.in. koncerty, liczne konkursy dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem rowerów, znakowanie jednośladów przez policję, czy specjalnie przygotowane na tą okoliczność miasteczko rowerowe dla najmłodszych.
Będzie sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo!
Powrót