Ojcowie na Start

Data i godzina2019-05-25 10:00:00
MiejscowośćPruszków
Dystans
Oficjalna stronahttp://www.pruszkow.ojcowienastart.pl
Wyniki online
Opłata startowa od 20 zł
Typ zawodów Wyścig MTB
Rejestracja Zapisz się

„Ojcowie na start” to jedyna tego rodzaju impreza w Polsce. Oprócz kształtowania postaw prorodzinnych i proekologicznych, promuje zdrowy tryb życia i wychowywanie przez sport.

Aby wziąć udział w wyścigu nie trzeba być zawodowcem!

Trasa jest podzielona na kilka etapów – w zależności od stopnia trudności. Mogą więc brać w niej udział zarówno bardziej wprawieni zawodnicy, jak i maluchy, które dopiero stawiają pierwsze „kroki” na swoich dwukołowcach.

 Zasada jest jedna: team powinien składać się z jednego dziecka i jednego rodzica.

I chociaż nazwa wskazuje, że wyścig zarezerwowany jest tylko dla ojców, to mamusie są równie mile widziane. Jeśli nie w charakterze zawodników – to kibiców, bowiem impreza ma charakter pikniku rodzinnego i oprócz wspomnianego wyścigu przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

 To już kolejna edycja „Ojców na start”, imprezy, która obecnie jest organizowana w kilku miejscach Polski, i w której udział bierze ok.1000 zawodników! Z edycji na edycję zainteresowanie rośnie i możemy cieszyć się coraz większą liczbą uczestników i kibiców.

Drużyna składa się z co najmniej dwóch osób – rodzica i dziecka. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie dziecka. W zależności od roku urodzenia  dziecko (który porusza się samodzielnie napędzanym rowerem) będzie klasyfikowane w jednej z kategorii zależnie od roku urodzenia:

kategoria I – 2004 – 2006

kategoria II – 2007

kategoria III – 2008

kategoria IV – 2009

kategoria V – 2010

kategoria VI – 2011

kategoria VII – 2012

kategoria VIII – 2013 – wyścig dla przedszkolaków

kategoria IX – 2014 – wyścig dla przedszkolaków

kategoria X – 2015 i młodsi, wyścig dla przedszkolaków

Powrót