Rajd Rowerowy w ramach akcji Ku Niepodległej! z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Data i godzina2018-09-29 11:00:00
MiejscowośćGrudziądz
Dystans ok 27 km
Oficjalna stronahttp://www.kujawsko-pomorskienarowery.pl/
Wyniki online
Opłata startowa free
Typ zawodów Rajd Rowerowy
Rejestracja Zapisz się

Zapraszamy do zapisów na kolejny rajd z cyklu Ku Niepodległej. Kujawsko – Pomorskie rajdu rodzinne. W sobotę 29 września spotykamy się w Grudziądzu.

Na każdego uczestnika rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające numer startowy, wodę mineralna oraz talon na posiłek regeneracyjny na mecie, dodatkowo pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników na każdy rajd otrzyma pamiątkową koszulkę cyklu.

W trakcie rajdów mnóstwo całe atrakcji, prezentacja grup rekonstrukcyjnych związanych z pamięcią walki o niepodległość, konkursy i quizy z nagrodami, w tym z nagrodą główną. Podczas każdego rajdu do wygrania będzie rower.

A na mecie na rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale. W każdym mieście inny – wyjątkowy. Zachęcamy do zebrania całej kolekcji medali Ku Niepodległej.

Trasagrudziądzkiego rajdu biegnie miejscami związanymi z mieszkającym przez lata na Pomorzu generałem Józefem Hallerem.

Start i Meta : Plaża Miejska MORIW nad Jeziorem Rudnickim

Trasa biegnie przez Las Rudnicki, osiedle Mniszek, Biały Bór, Wałdowo Szlacheckie, Sarnowo. W Sarnowie znajduje się kościół do którego uczęszczał mieszkający w Gorzuchowie gen. Józef Haller. ( postój) dalej polną drogą jedziemy do Góry Św. Jana, gdzie Haller ufundował grotę z figurką Matki Bożej. Robimy pętlę i wracamy na Plażę Miejską.

Wracamy na plażę MORiW.

Trasa to ok. 27 km.

Startujemy o godzinie 11.00, biuro odbioru pakietów na miejscu startu będzie czynne w sobotę 29 września w godzinach 9.00 – 11.00

Powrót