Swimrun Wióry

Data i godzina2017-09-03 08:00:00
MiejscowośćWióry
Dystans 4,6km swim + 28km run i 2km swim + 8km run
Oficjalna stronahttp://www.goswimrun.pl/
Wyniki online
Opłata startowa od 350 zł za Team
Typ zawodów pływanie + bieg
Rejestracja Zapisz się

  Swimrun Wióry w Górach Świętokrzyskich

To właśnie tu w 2016 roku pierwszy polski swimrun team trenował przed swoim debiutem na Rockman Swimrun. To właśnie w Górach Świętokrzyskich echo niosło nasze przekleństwa, gdy plątaliśmy się w linkę holowniczą, próbując opanować efektywną sztukę ścigania się w parach. To tu ciepły pot mieszał się z chłodnymi falami wielkiego zbiornika, postawionego na zaporze dwóch górskich rzek Świśliny i Psarki. To tu złapaliśmy się na haczyk, jaki zastawił na nas jeden z najdzikszych sportów na świecie. Minął rok od tego czasu i dumni jesteśmy, że w tym samym miejscu Wy będziecie mogli, zacząć swoją przygodę ze SWIMRUNEM. Zapraszamy nad Wióry!

Czym jest swimrun – czyli szybki przewodnik dla początkujących!

Swimrun to ekstremalnie ciężki biegowo-pływacki wyścig z punktu A do punktu B, lądem i wodą, przez jeziora, morza, skały, mokradła, lasy, na własnych nogach i tylko z tym co mamy na sobie. Swimrun to najprostsza i najbardziej naturalna forma pokonywania przestrzeni.

Upraszczając można powiedzieć, że swimrun to połączenie biegu przełajowego i pływania na wodach otwartych. Swimrun to bycie ekstremalnie blisko natury, to ciągłe przesuwanie się do przodu, niezależnie od tego czy przed nami mamy potężny szczyt, czy chłodne, spowite mgłą jezioro. Stąd nazwa cyklu zawodów z serii Mistrzostw Świata Ö till Ö, co z szwedzkiego bezpośrednio znaczy „z wyspy na wyspę”.

Swimruny to jedne z najcięższych wytrzymałościowych wyścigów na świecie. Dyscyplina ta narodziła się w Szwecji i od kilkunastu lat zdobywa szturmem sportowy świat. Do roku 2016 szacuje się, że odbyło się ponad 300 zawodów, a w samym 2016 roku liczba finisherów wyniosła około 10 000 osób. Wśród nich był Pierwszy Polski Swimrun Team w składzie Jędrzej Maćkowski i Rafał Bebelski. W tym roku m.in dzięki nim – swimrun wkroczy do Polski! Zostań częścią naszej społeczności i pomóż nad Wisłą budować, wciąż młodą historię tego sportu!

Powrót