XII Międzynarodowy Kościański Półmaraton

Data i godzina2016-11-06 12:00:00
MiejscowośćKościan
Dystans 21,0975 km
Oficjalna stronahttp://koscianskipolmaraton.pl/
Wyniki online
Opłata startowa od 40 zł
Typ zawodów Bieg i NW
Rejestracja Zapisz się

Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego jest największą imprezą biegową organizowaną wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz LKS Sana Kościan przy wsparciu samorządów gmin Ziemi Kościańskiej, organizacji sportowych, sponsorów. Jego pomysłodawcą jest Roman Talikadze, który od pierwszej edycji pełni funkcję dyrektora biegu. Zawody odbywają się od 2005 roku, a każda kolejna edycja cieszy się coraz większą sympatią biegaczy, co odzwierciedla rosnąca frekwencja.

Dla wielu zawodników kościański bieg, organizowany tradycyjnie na początku listopada, jest zwieńczeniem sezonu startowego i zarazem stałym punktem kalendarza biegowego. Jednocześnie jest to ostatni bieg w ramach GRAND PRIX WIELKOPOLSKI W PÓŁMARATONIE, którego zwieńczeniem uhonorowanie osób, które przez cały sezon przebiegły półmaraton w kilkunastu miastach Wielkopolski.

Jesteśmy pełni nadziei, że również i w tym roku wielu biegaczy stanie na starcie naszego półmaratonu i wraz z tysiącem innych zawodników pobiegnie, by osiągnąć upragnioną metę.

Powrót