Dolacz do Nas
Dolacz do Nas
 
 

35. PZU Maraton Warszawski

Już w najbliższą niedzielę w Warszawie odbędzie się 35 edycja najstarszego i największego maratonu w Polsce. Biegacze do wyboru mieli dwa dystanse - klasyczny maraton oraz bieg na 5km. Łącznie w obu biegach na starcie stanie kilkanaście tysięcy amatorów. Nie zabraknie również profesjonalistów. Elita tegorocznej edycji składa się z zawodników, którzy bez problemu są w stanie pobić dotychczasowy najlepszy rezultat w maratonie uzyskany na polskiej ziemi (2:08:17, również podczas Maratonu Warszawskiego).

Choć czołówkę biegu stanowić będą na pewno mężczyźni, niewykluczone, że nagrodą główną – samochodem Renault Captur – odjedzie kobieta! Jak to możliwe? Tegoroczna rywalizacja w ramach Renault Captur Cup odbędzie się na nowych zasadach: różnica czasowa pomiędzy najlepszym wynikiem maratońskim, osiągniętym kiedykolwiek w Polsce przez mężczyznę i kobietę wynosi 18 minut i 28 sekund na korzyść mężczyzny. Jeśli 29 września najszybszej zawodniczce uda się ukończyć bieg z mniejszą stratą to właśnie ona odjedzie samochodem. Jeśli nie – Renault Captur przypadnie najlepszemu mężczyźnie.

35. PZU Maraton Warszawski będzie wyjątkowym świętem sportu dla zawodowców jak i dla amatorów biegania. Udział światowej klasy sportowców dodaje temu wydarzeniu wyjątkowej rangi i na pewno sprawi, że przyjemność rywalizacji z najlepszymi będzie ogromna.

Firma STS-Timing, odpowiedzialna za elektroniczny pomiar czasu podczas 35. PZU Maratonu Warszawskiego, przeprowadzi relację online. Już wkrótce na stronie ukażę się specjalny odnośnik, gdzie będzie można śledzić przebieg zawodów.

Współpracujemy z: