3. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego 4 x 2,5 km.

25-04-2017

W środę  21 czerwca 2017 r. o godz. 21.06 odbędzie się w AWF Warszawa trzecia edycja Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego 4 x 2,5 km.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka i sportowca, absolwenta CIWF-AWF Warszawa Janusza Kusocińskiego.

21 czerwca 2017 roku przypada 77 rocznica śmierci tego wybitnego lekkoatlety, złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebrnego medalisty pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5000 m, wielokrotnego mistrza oraz rekordzisty Polski w biegach średnich i długich.
Postać Janusza Kusocińskiego jest nierozerwalnie związana z warszawską AWF. Tutaj studiował i trenował. Hala Lekkoatletyczna AWF Warszawa nosi Jego nazwę. Pomiędzy stadionem lekkoatletycznym, a dalej leżącym stadionem rugby, znajduje się pomnik Janusza Kusocińskiego (1907-1940) rozstrzelanego przez okupanta niemieckiego w Palmirach w 1940 r. Pomnik, wg projektu Witolda Korskiego i Józefa Potępy, został odsłonięty w 1979 r. Na kolumnie w kształcie walca przedstawiono płaskorzeźbę biegaczy.

3. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego to sztafeta uliczkami kampusu AWF Warszawa. Bieganie to znakomita zabawa, dbanie o zdrowie oraz kondycję fizyczną. Elementy te nierozerwalnie są związane z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, której kampus należy do najpiękniejszych w Polsce i Europie. Zawdzięcza to m.in. unikalnej lokalizacji na terenie rezerwatu przyrody, a cały obszar otoczony jest pięknymi terenami rekreacyjnymi.

1 2 3 4

Powrót