ENEA Challenge Poznań i Triathlon Sława

20-07-2016

w najbliższy weekend mamy dwie imprezy Triathlonowe.

ENEA Challenge Poznań – Mistrzostwa Europy ETU 2016 w triathlonie na dystansie długim!

Będzie to już czwarta edycja imprezy, po raz drugi pod egidą Challenge Family. Po trzech latach niezwykłego widowiska na dystansie 113km, po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski odbędzie się rywalizacja na dystansie długim 226km!

Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 3,8km pływania w jeziorze maltańskim, 180km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton – 42,2km biegu po trasie w samym centrum miasta!

W ramach imprezy odbędą się oficjalne Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim! Do Poznania przybędą zatem najznamienitsi triathloniści z całej Europy, by rywalizować o tytuły Mistrza i Mistrzyni Starego Kontynentu! Start w imprezie jest oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych z całego świata, zatem zapraszamy każdego, kto chciałby się zmierzyć z mitycznym dystansem ramię w ramię z największymi gwiazdami triathlonu!

Oprócz najważniejszego niedzielnego startu na dystansie 226km odbędą się imprezy towarzyszące: start na dystansie 113km „połówka” w niedzielę oraz na dystansie olimpijskim i sprinterskim w sobotę! Zapraszamy zatem do Poznania również początkujących adeptów triathlonu do startu na krótszych dystansach oraz wsparcia rywalizujących zawodników z żelaza na najdłuższym dystansie!

0 images zdjęcie_63

 

Ten weekend to również Sławski Festiwal Triathlonu – zawody z wieloletnią tradycją, zapewniające doskonałe warunki i świetny początek sezonu triathlonowego. W sobotę 23 jako pierwsi wystartują zawodnicy z kategorii Junior młodszy (16-17 lat) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będą walczyć o tytuł Mistrza Polski kobiet i mężczyzn. Drugi start tego dnia to walka o tytuł kolejnego Mistrza Polski dziewcząt i chłopców w kategorii młodzik (14 – 15 lat). Trzecim i ostatnim startem sobotnim będzie rywalizacja o kolejny tytuł Mistrza Polski kobiet i mężczyzn w kategorii Junior starszy (18 – 19 lat). W niedzielę przygotowane są również trzy starty. Pierwszy to walka w sztafetowych mistrzostwach polski mix, w których na przemian będą startować panie i panowie. Drugi start to Ogólnopolskie Zawody Indywidualno – Sztafetowe Age – KotwicaGroup 18 lat i więcej. Ten dzień zakończy się rywalizacją najmłodszych uczestników w aquathlonie 10 – 13 lat. Wszystkie te zmagania będą przeprowadzone w ramach Sławskiego Festiwalu Triathlonu.
Z pewnością te starty dostarczą kibicom wielu sportowych wrażeń i emocji do samego końca trwania rozgrywek. Oprócz zmagań triathlonowych dla wszystkich chętnych, którzy przyjdą kibicować i turystów będących na plaży organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Podczas trwania tego festiwalu na plaży i jeziorze ustawione zostaną największe w Polsce tory przeszkód, z których będzie można bezpłatnie korzystać. Zachęcamy już teraz do przyjścia i spędzenia tego czasu na plaży SCKiW i kibicowania w tym wielkim święcie triathlonu.

tn_008 tn_050 tn_115

 

 

Powrót