Festiwal Biegowy – Bike Challenge – Tesco Kraków czas zacząć ! – co w weekend 9-11 września

09-09-2016

Już dzisiaj rozpoczął się 7. PKO Festiwal Biegowy.

PKO Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km.
 
W programie imprezy znajdziecie przede wszystkim te biegi i konkurencje, które zaskarbiły już sobie Waszą sympatię i są dla wielu z Was kulminacyjnym punktem sezonu – Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km, Życiowa Dziesiątka, Koral Maraton i Półmaraton, Krynicka Mila czy biegowa etapówka Iron Run (będzie jeszcze trudniejsza). Ponownie pobiegniemy nocą, a z pomocą kijków wdrapiemy się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będziemy też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem.
cid__external_images_media_10810$IMAG0083 cid__external_images_media_10812$IMAG0085 cid__external_images_media_10813$IMAG0086
W sobotę wystartuje najstarszy bieg w Polsce – 54. Bieg Westerplatte.

Tegoroczna edycja najstarszego biegu ulicznego w Polsce odbędzie się w sobotę, 10 września. W tym roku organizatorzy przewidzieli 3500 miejsc startowych. Start i meta będą zlokalizowane na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

55dae75e8c22a_o 55f423d3d3fc0_p z18804141Q,53--Bieg-Westerplatte

Również w sobotę  10 września na krakowskich Błoniach odbędzie się piąta edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich, którym leży na sercu pomoc potrzebującym dzieciom.

Bieg będzie nie lada wydarzeniem, zarówno dla biegaczy – wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych.

Dochód, zarówno z biegu, jak i sprzedaży koszulki charytatywnej, zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie, w którym leczą się dzieci z całej Polski.

 

W Poznaniu dwudniowa impreza – Bike Challenge Poznań – ŠKODA Poznań Bike Challenge to trzecia edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Nad Jeziorem Maltańskim w szranki staną zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. Zmierzą się na 4 trasach – każda o różnym stopniu trudności. Rowerzyści pod znakiem ŠKODA Poznań Bike Challenge opanują miasto już 11 września 2016 roku, a poznańska Malta stanie się rowerowym centrum Polski. Rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje. Dlatego nie może Cię tu zabraknąć. Będzie sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo!

bi bike

 

W Rypinie odbędzie się kolejny bieg z cyklu Grand-Prix województwa Kujawsko-Pomorskiego – X. Rypiński Bieg po Zdrowie – 10 km

Niedziela – 11 września – Półmaraton Dwóch Mostów – To już 5 edycja tego trudnego biegu. Trasa biegu: 65% nawierzchni asfaltowej, 20 % płyty betonowe, 10 % ścieżki nieutwardzone, 5 % kostka brukowa. (start Stary Rynek pl. Narutowicza ul. Mostowa Most im. Legionów- Kolejowa Rondo Lajourdie wał przeciwpowodziowy Most Solidarności Grabówka Norbertańska Mostowa – Most im. Legionów Kolejowa Rondo Lajourdie wał przeciwpowodziowy Most Solidarności Grabówka Norbertańska Mostowa Pl. Narutowicza meta Stary Rynek).

1 2 492123_b

 

W Dąbrowie Górniczej odbędzie się Maraton Rolkowo-Rowerowy.

Trasa rolkowa wynosi 5,5 km. Prowadzi wokół zbiornika wodnego Pogoria III. 5,2 km trasy to asfalt, ok. 300 metrów to kostka brukowa ( płaska ). Zawodnicy będą startować pojedynczo. Pierwsi na trasie pojawią się zawodnicy w kategorii „Sport”, a po nich nastąpi start w kategorii „Amator”.

Trasa rowerowa wynosi 30 km. Prowadzi ona ścieżkami rowerowymi przy zbiornikach wodnych Pogoria I,II,III i IV. Na trasie można spotkać każdy rodzaj podłoża ( piach, błoto, dukty leśne, asfalt). Z 30 kilometrowej trasy ok. 8km to asfalt, reszta to luźne podłoże.

10 IGP3734 min2_IMG_7389

Volvo Triathlon Series – w niedzielę finał tegorocznej edycji w Ełku – Scena, na której rozgrywane są zawody triathlonowe to specyficzna mieszanka dobrego akwenu, bezpiecznej trasy rowerowej poprowadzonej po dobrej jakości asfaltach oraz nienużącej trasy biegowej. Z pozoru łatwo jest znaleźć takie miejsca – w końcu dróg (także tych nowych) mamy z roku na rok coraz więcej, a mimo, że Finlandią nie jesteśmy i jezior oraz innych zbiorników wodnych ci u nas dostatek. Jednak jeśli dodamy do tej listy wymagań jeszcze np. dobrą bazę noclegową, przyzwoitą dostępność transportową, to pole potencjalnych miejsc nam się zawęża. Ale to nie wszystko, fajnie byłoby, gdyby trasy były ułożone tak, by dawały szanse na mierzenie się ze swoimi rekordami życiowymi. Walka z „życiówką”, to dodatkowy bodziec i motywator w trakcie trwania rywalizacji, który docenia wielu zawodników. Długa lista życzeń, co? Na szczęście my mamy to wszystko. Nasze lokalizacje zostały wyselekcjonowane za pomocą tych właśnie kryteriów.

Powrót