I Ultra Mazury i Bike Challenge – czyli co dzieje się 13-14 sierpnia

10-08-2016

 

Ultra Mazury. Można się zachwycić i zapomnieć o bieguPrzed nami I edycja biegu Ultra Mazury, który odbędzie się 13 sierpnia w Starych Jabłonkach na Mazurach, nad brzegiem jeziora Szeląg Mały. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania 77km w biegu głównym lub 10km w biegu towarzyszącym. Trasa ultramaratonu nie obfituje w duże przewyższenia. Do wspinaczki i zbiegów jest 740m przewyższeń. Start 13 sierpnia o 6:00.

Widoki są niesamowite, a gdzie się nie odwrócić, to albo widać zwierzęta albo ma się nieodpartą chęć, by się zatrzymać i podziwiać te jeziora i wyspę, przez którą wiedzie trasa.

ŠKODA Wbike-challenge-wroclawrocław Bike Challenge to pierwsza edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce we Wrocławiu. Tym razem przy Stadionie Wrocław w szranki staną zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. Zmierzą się na 4 trasach – każda o różnym stopniu trudności. Rowerzyści pod znakiem ŠKODA Wrocław Bike Challenge opanują miasto już 14 sierpnia 2016 roku, a Miejski Stadion stanie się rowerowym centrum Polski. Rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje. Dlatego nie może Cię tu zabraknąć. Będzie sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo!

park214 sierpnia 2016 to również dzień z triathlonem – spotykamy się w Parku Śląskim – tam odbędzie się Etixx Silesiaman Cross Triathlon. Choć Cross Triathlon, wolniej niż jego szosowa odmiana wchodzi do Polski, to na pewno jest to bardzo ciekawa dyscyplina i cieszymy się, że możemy być częścią popularyzacji tej wersji triathlonu w Polsce. Ten  rok pokazał, że tereny parku dają ogromne możliwości jeśli chodzi o wymagającą trasę rowerową. Na bieg również nie zabraknie ciekawych terenów.  Oczywiście obok profesjonalistów to również świetna okazja, żeby spróbować swoich sił w triathlonie. Dystanse Silesiaman CrossTriathlon to 1 km / 25 km / 10 km .

 

W Chodzieży odbędzie się trzecie spotkanie z Volvo Tri Series Triathlon. Doskonała woda, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian zlokalizowana na murawie chodzieskiego volvotristadionu to znakomita okazja do poprawy wcześniejszych wyników. 14 sierpnia „Chodzieska Szwajcaria” jak mawia się o tej miejscowości, po raz czwarty stanie się mekką triathlonistów. Strefa wody z idealną dla widzów przystanią i molem, trasa rowerowa poprowadzona znakomitymi asfaltami czy ostateczna część zmagań – trasa biegowa z rundą wokół Jeziora Chodzieskiego z pewnością pozwolą zmierzyć się wszystkim TRI-maniakom z rekordami życiowymi.

Powrót