Największy Maraton w Polsce przed nami ! – 24-25 września

23-09-2016

W niedzielę 25 września ulice stolicy opanują biegacze, uczestnicy 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla zawodników nową trasę. Ominą tereny Stadionu Narodowego, na którym przez ostatnie cztery lata była  zlokalizowana meta i całe miasteczko. Uniwersytet Warszawski, w ramach celebracji 200. rocznicy swojego powstania, został Partnerem Honorowym 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Współpraca obejmie szereg działań nawiązujących do tradycji i warszawskich korzeni. Ukoronowaniem współpracy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla historii Uniwersytetu, będzie start tegorocznego wielkiego biegu spod bramy głównej UW na Krakowskim Przedmieściu.

Meta przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

0005XLBVUY9FCIJ4-C122-F4 ezekiel z14689799IH,35--PZU-Maraton-Warszawski Zdj_cie-medalu-Maratonu-Warszawskiego

 

Ten weekend to szereg jeszcze innych ciekawych imprez.

24 września w Parku śląskim wystartuje ostatni z biegów w Cyklu Parkowej Korony Biegów. – Bieg Równonocny. Start godzina 20.00.

 

20, 40 i 60 km – oto dystanse Rowerowego Biegu Piastów, który odbędzie się 24 września w Jakuszycach na pięnych trasach Gór Izerskich.

Dystans 60 kilometrów jest nowością. To nasza reakcja na uwagi uczestników ubiegłorocznego Rowerowego Biegu Piastów, którzy sugerowali rozważenie wprowadzenia dłuższego dystansu, niż 20 i 40 km.

Ukończenie RBP na 60 km to okazja do zdobycia Wielkiego Jakuszyckiego Szlema w formie statuetki Piasta. Warunkiem jest ukończenie na najdłuższych dystansach także zimowego Biegu Piastów na biegówkach oraz Letniego Biegu Piastów na nogach.

 

25 września w Wejherowie odbędzie się Garmin MTB Series . Do wyboru będzie jedna z dwóch tras: MINI (około 28 km) oraz dwa razy dłuższą MAXI. Start i meta zlokalizowane będą przy ulicy Cypriana Norwida. Na tej trasie nie uświadczycie asfaltu, choć możecie spodziewać się dość długiego brukowanego zjazdu, starą drogą w lesie. Po drodze pojawi się kilka krótkich singli. Trasa etapu wejherowskiego jest szybka, ciekawa, bez karkołomnych zjazdów, podłoże jest ubite, bez piasku. Będą wymagające podjazdy

 

W niedzielę, 25 września 2016r., o godzinie 12.00 wystartują uczestnicy XXIX Biegu Zbąskich, X Półmaraton. Tradycyjnie odbędą się także biegi młodzieżowe.

71-29 71-62 bz20157bz13

 

W niedzielę odbędzie również kolejny bieg z cyklu Grand Prix Łubianka. tym razem spotykamy się w Warszewicach na biegu na 10 km.

W Trzciance odbędzie się XXXIV Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego . Zawodnicy zmierzą się w biegu na 10 km oraz na rowerze 35 km.

Sympatycy biegu z wieloma zaskakującymi przeszkodami spotkają się w Bydgoszczy na II Terenowej Masakrze  w Parku w Myślęcinku. Na trasie 5 i 10 kilometrowych pętli czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy.

Życzymy powodzenia!

Powrót