Ostatni weekend wakacji

26-08-2016

Najbliższa sobota to dzień biegowy . Mamy do zrealizowania same imprezy biegowe.

z piątku na sobotę o 3 nad ranem rusza biuro zawodów VI edycji Biegu Morskiego Komandosa. W roku 2013 rywalizowało ponad 500 uczestników w kilku kategoriach. a opinia o biegu została podtrzymana.
Z uwagi na ilość przeszkód, ich specyfikę oraz ciasne i wąskie kanały zapadał decyzja o wprowadzeniu limitu 120 osób w każdej kategorii oraz 20 zespołów w kategorii TEAM.

Bieg Morskiego Komandosa stał się marką samą w sobie. Od dwóch edycji podtrzymuje opinię najtrudniejszego biegu ekstremalnego na terenie Polski.Ocena niewątpliwie zobowiązująca i motywująca do poszerzania i rozwijania formuły z coraz wymyślniejszymi przeszkodami.

Bieg morskiego komandosa0083 bieg_morskiego_komandosa_4_20130903_2033672733 bieg-morskiego-komandosa-2 indeks

 

Extremalnych emocji dostarczy w sobotę również Kill The Devil Hill w Karpaczu .

Nesamowity i bardzo wymagający Sprint na szczyt Skoczni Narciarskiej „Orlinek” w Karpaczu połączony z przeprawą wodną. Łącznie 300 metrów extremalnej trasy o ponad 30° kącie nachylenia.

Trasa obejmuje 50m zbiegu + 50m przeprawe wodną (max gł. 3m)
+ 140m ostro w góre, trawiasty podbieg
+ 60m extremalnie w góre na szczyt skoczni.

14_4 55dc8ac3e4a7c_o,size,933x0,q,70,h,4a4ae5 Kill_The_Devil_Hill_Karpacz.2014_Orlinek_fot.killthedevilhill.pl_ z16564098Q,Zawody-Kill-the-Devil-Hill

W sobotę mamy jeszcze dwa inne biegi

W Golubiu -Dobrzyniu zmierzą sie na 10 km w 25 Ogólnopolskim Biegu Solidarności a w Świerklańcu na 5 km  w biegu Świerklanieckim Piona Gwidona.

Niedziela stoi pod znakiem Triathlonów.

W Mrągowie spotkają się uczestnicy cyklu Volvo Triathlon Series. To już trzecia i przedostatnia odsłona cyklu.

Na drugim końcu Polski triathlonowe zmagania mają miejsce w Katowicach – tu finał cyklu Etixx Silesiaman. Czołówka jest bardzo ścisła.

Również w Kraśniku swoją imprezę mają triathloniści. TRIATHLON KRAŚNIK 2016 odbędzie sie na dystansach SPRINT, OLIMPIJSKIM a dla trzy osobowych drużyn przygotowano SPRINT SZTAFETĘ, także  każdy znajdzie coś dla siebie.

Trasa zawodów jest przemyślana tak, aby kibice mogli aktywnie dopingować i obserwować rywalizację oraz korzystać z atrakcji zapewnionych przez organizatora w Miasteczku Triathlonowym nad Zalewem Kraśnickim oraz wieczornym koncercie zamykającym imprezę. Dla spragnionych odpoczynku, nad Zalewem Kraśnickim oddano do ich dyspozycji plażę miejską. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których wśród wielu atrakcji zostały zaplanowane m.in.:  zawody sportowe, malowanie twarzy, animacje z klaunami czy zabawy w dmuchanym zamku.

 

 

 

 

Powrót