Run Toruń 2016 – ruszyły zapisy!

28-12-2015

Święta, święta i po świętach! Czas na planowanie na rok 2016. Mamy dla Was propozycję…

PikusW ostatni poniedziałek została otwarta rejestracja na 5. edycję „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, która odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku w Grodzie Kopernika! W tym roku ponownie biegacze będą mieć do wyboru aż dwa dystanse: 5km (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbędą się także biegi dla dzieci. ALE TO NIE WSZYSTKO! Organizator dodatkowo proponuje biegaczom sztafetę dla firm – Run Toruń Business Relay, która odbędzie się w ostatni weekend maja! Zapisy już od nowego roku!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas czwartej edycji na linii startu zgromadził niemal 2 300 osób, w tym 300 dzieci.

Organizator – Stowarzyszenie Run To Run wierzy, że w 2016 roku „biegających turystów” będzie trzy tysiące. Otóż imprezie przewodzi hasło „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, gdyż trasa
biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

zd3image_previewDodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom
Kopernika, Ratusz Staromiejski i Pomnik Flisaka. A jaki medal w 2016 roku zawiśnie na szyjach uczestników RUN TORUŃ? To decyzja po raz kolejny będzie zależała od biegaczy. Wkrótce na oficjalnym profilu imprezy na Facebook’u odbędzie się głosowanie! Każdy użytkownik będzie mógł wybrać obiekt/obiekty widniejące na medalu piątej edycji RUN TORUŃ!W tym roku także będzie można liczyć na mocny doping uczniów toruńskich szkół! Otóż podczas trwania kwietniowego biegu dzieci i młodzież z Grodu
Kopernika będzie walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca­­­ publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

 

relayZupełnie nową inicjatywą biegową jest „RUN TORUŃ Business Relay” – pierwsza sztafeta dla firm w województwie kujawsko-pomorskim. Impreza odbędzie się 29 maja 2016 roku w obrębie Parku Bydgoskiego w Toruniu. Zawody skierowane są do przedsiębiorstw. Każda sztafeta będzie składać się z 5 osób, a każda z nich będzie musiała pokonać 5 km (jedno okrążenie). Łącznie każda drużyna/firma przebiegnie 25 km. Celem imprezy jest integracja w środowisku zawodowym poprzez wspólne podjęcie aktywności fizycznej, a także umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości w rywalizacji sportowej w ramach firm oraz między firmami. Zapisy na „RUN TORUŃ Business Relay” zostaną otwarte na początki stycznia 2016 roku! Regulamin imprezy dostępny jest już na stronie Organizatora (http://www.run-torun.pl/pliki/regulamin_sztafeta%202016.pdf).

Powrót