Światowo . . . – weekend 7-8 maja

05-05-2016

W najbliższy weekend będzie światowo.

Już od czwartku jedna z naszych ekip jest w Poznaniu i przygotowuje się do niedzielnej imprezy – Wings For Life World Run. Biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich, od początkujących po zawodowców, startują ramię w ramię, uciekając przed jadącym za nimi Samochodem Pościgowym. Uczestnicy Wings for Life World Run startują dokładnie o tej samej porze, niezależnie od lokalizacji aż w 34 krajach!

Wings for Life ma jeden cel: odnaleźć metodę leczenia urazów rdzenia kręgowego. Każdy uczestnik Wings for Life World Run biegnie dla tych, którzy biec nie mogą.

1

A we Warszawie po raz dwunasty amatorzy dobrej zabawy i rywalizacji zmierzą się w Ekiden Sztafety – w sobotę i w niedzielę w czterech startach pobiegnie przeszło 1000 sztafet 6-osobowych.

Zawodnicy każdej drużyny mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km.

W sumie – 42,195 km.

CAM02219[1]

W Gdyni szykujemy się do Biegu Europejskiego 7 maja. Start godzina 15.00. W Biegu głównym na 10 km weźmie udział blisko 5 tys osób. Najmłodsi zawodnicy bedą mogli się zmierzyć w swoich kategoriach wiekowych.

1099218-Bieg-Europejski-2013-po-ulicach-Gdyni

w niedzielę 8 maja mamy jeszcze dwie imprezy

Velo Toruń – W tym roku Velo Toruń również będzie imprezą, która z hukiem rozpocznie sezon amatorskiego szosowego ścigania. Już 8 maja w tym samym miejscu swoją obecnością ponownie zaszczyci nas sam Kwiato. W zeszłym roku wielu z Was miało okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo Michała w tęczowej koszulce, za to teraz zaprezentuje się on w nowym trykocie swojej „niebiańskiej” ekipy. Podobnie jak rok temu, będą towarzyszyć mu inni zawodowcy, w tym kolarze najmocniejszych światowych drużyn.

460_1000_fit_original_99_qtrjwc

4. PZU Maraton w Lublinie.  W tym roku organizatorzy uatrakcyjniają swoją ofertę – I edycja Biegu Koziołka na 10 km.

10

 

Powrót