12. PZU Bieg Trzech Kopców

Data i godzina2018-09-30 10:30:00
MiejscowośćKraków
Dystans ok 13 km
Oficjalna stronahttp://www.pzubiegtrzechkopcow.pl/
Wyniki online
Opłata startowa od 50 zł
Typ zawodów Bieg
Rejestracja Zapisz się
 

12. PZU Bieg Trzech Kopców

Organizowane od 2007 roku Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Walory imprezy sprawiają, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy. W 2017 roku, ustalony ze względu na ograniczoną pojemność trasy na 2800 osób limit startujących został wyczerpany w ciągu zaledwie 5 dni od uruchomienia zapisów internetowych.

12. PZU Bieg Trzech Kopców odbędzie się 30 września 2018 roku. 

Powrót