Bieg Górnika - serie dla Gości

Data i godzina2023-06-24 09:00:00
MiejscowośćJastrzębie Zdrój
Dystans 10km; 5km
Oficjalna strona
Wyniki online
Opłata startowa 70zł
Typ zawodów Bieg
Rejestracja Zapisz się

Bieg Górnika – dla uczestników startujących jako Goście

Bieg Górnika to ekstremalny bieg przeszkodowo-terenowy (OCR) łączący przygodę i wyzwania z dobrą zabawą. Bieg odbędzie się z okazji jubileuszu 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. i jest imprezą dedykowaną wyłącznie pracownikom Grupy JSW. Jednakże ze względu na duże zainteresowanie, Grupa JSW wyraziła zgodę aby przeznaczyć limitowaną pulę miejsc dla uczestników nie będących pracownikami. Uczestnicy startujący jako Goście nie są jednak uwzględniani w klasyfikacji dla pracowników Grupy JSW, nie biorą udziału w rywalizacji z nagrodami oraz nie są dla nich przyznawane nagrody, wyróżnienia i statuetki. Uczestnicy startujący jako Goście biorą udział dla celów rekreacyjnych i zabawy.

Uczestnicy startujący jako Goście otrzymują odpowiednie świadczenia wymienione w regulaminie (w tym: koszulka techniczna, na mecie dedykowany medal, ogólny pomiar czasu, napoje).

Cena pojedynczego uczestnictwa wynosi 70zł. Płatność jest wymagana bezpośrednio przy zapisie.

Zapisy trwają do 30.05.2023r. (wtorek) do godz. 23:59.

Bieg Górnika odbędzie się na terenie hałdy należącej do Ruchu „Borynia”. Start i meta oraz miasteczko imprezy z licznymi atrakcjami będą zlokalizowane na parkingu przed kopalnią. Atrakcje będą dostępne nie tylko na trasie, ale i w miasteczku zawodów, gdzie będzie mieściła się strefa gastronomiczna oraz strefa piknikowo-festynowa z szeregiem atrakcji towarzyszących.

Na wszystkich trasach uczestnicy zmierzą się nie tylko z przeszkodami terenowymi ale i ze specjalnie przygotowanymi przeszkodami konstrukcyjnymi. Każdy zawodnik, który weźmie udział w biegu otrzyma pamiątkowy medal i specjalną, okolicznościową koszulkę techniczną.

Udział w biegu będzie dostępny w dwóch formułach. Zapraszamy zarówno Panie jak i Panów.

Dwie dystanse/formuły :

  1. PRZYGODA (bieg indywidualny) – ok. 5 km i ok. 30 przeszkód,
  2. WYZWANIE (bieg indywidualny) – ok. 10 km i ok. 50 przeszkód

PRZYGODA (bieg indywidualny) – ok. 5 km i ok. 30 przeszkód,

Dla tych, którzy oczekują ciekawej przygody, przygotowana zostanie trasa 5km, na której będzie czekało ok. 30 przeszkód, dopasowanych jednak skalą trudności do tego poziomu. Uczestnicy mogą sobie pomagać i wzajemnie się motywować. Trzeba będzie mierzyć się
z grząskimi i stromymi hałdami, czołgać się pod zasiekami, przenosić ciężary. Na tej trasie stanie także kilkanaście przeszkód technicznych i konstrukcyjnych.

WYZWANIE (bieg indywidualny) – ok. 10 km i ok. 50 przeszkód

Trudnym, ale satysfakcjonującym wyzwaniem będzie natomiast bieg 10km, na którym trzeba będzie zmierzyć się nie tylko z długością trasy ale i ponad 50 przeszkodami. Tu już spotkacie przeszkody, które będą wymagały dużo wysiłku i czasem może przydać się pomocna dłoń. Trzeba mieć siłę i sprawność ale najważniejszy jest charakter! To on doprowadzi Was do mety. Satysfakcja gwarantowana!

Na mecie uczestnicy każdej formuły biegu udekorowani zostaną pamiątkowym medalem specjalnie zaprojektowanym i przygotowanym z okazji biegu.

PROGRAM ZAWODÓW

Biuro zawodów czynne w godzinach:

23.06.2023r. (piątek)  09:00 – 20:00

24.06.2023r. (sobota, dzień biegu)  07:30 – 12:00

Wymagany jest odbiór pakietu co najmniej 45 minut przed startem.

HARMONOGRAM STARTÓW

Wyzwanie (ok. 10km, 50+ przeszkód)

starty o godz. 09:15, 09:45, 10:15

Limit czasu: 4h

Przygoda (ok. 5km, 30+ przeszkód)

starty o godz. 12:10, 12:20, 12:30

Limit czasu: 3h

Rozgrzewka będzie prowadzona osobno dla każdej fali startowej, bezpośrednio przed rozpoczęciem każdej fali/serii startowej.

Powrót