Bieg Górnika

Data i godzina2023-06-24 09:00:00
MiejscowośćJastrzębie Zdrój
Dystans
Oficjalna strona
Wyniki online
Opłata startowa
Typ zawodów
Rejestracja Zapisz się

 

Bieg Górnika to ekstremalny bieg przeszkodowo-terenowy (OCR) łączący przygodę i wyzwania z dobrą zabawą. Bieg odbędzie się z okazji jubileuszu 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. i jest imprezą dedykowaną wyłącznie pracownikom Grupy JSW (dotyczy dystansów WYZWANIE i PRZYGODA) oraz pracownikom Grupy JSW i członkom ich rodzinom (dystans FAMILY)

 

Bieg Górnika odbędzie się na terenie hałdy należącej do Ruchu „Borynia”. Start i meta oraz miasteczko imprezy z licznymi atrakcjami będą zlokalizowane na parkingu przed kopalnią. Atrakcje będą dostępne nie tylko na trasie, ale i w miasteczku zawodów, gdzie będzie mieściła się strefa gastronomiczna oraz strefa piknikowo-festynowa z szeregiem atrakcji towarzyszących.

 

Na wszystkich trasach uczestnicy zmierzą się nie tylko z przeszkodami terenowymi ale i ze specjalnie przygotowanymi przeszkodami konstrukcyjnymi. Każdy zawodnik, który weźmie udział w biegu otrzyma pamiątkowy medal i specjalną, okolicznościową koszulkę techniczną.

 

Po raz pierwszy w JSW będzie zorganizowany unikatowy bieg w formule „FAMILY”, w którym może wziąć udział pracownik GK JSW wraz ze swoją rodziną. Na uczestników biegu w formule „FAMILY” czeka niezapomniana przygoda i zabawa w górniczym charakterze. W zakresie dystansu Family dopuszcza się następujący stopień pokrewieństwa z uprawnionym do uczestnictwa pracownikiem Grupy JSW: żona, mąż, córka, syn.

 

Udział w biegu będzie dostępny w trzech formułach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zapraszamy zarówno Panie jak i Panów.

 

Trzy dystanse/formuły :

  1. FAMILY (bieg rodzinny w grupach 2-4 osobowych) – ok. 2-2,5 km i ok.15 przeszkód
  2. PRZYGODA (bieg indywidualny) – ok. 5 km i ok. 30 przeszkód,
  3. WYZWANIE (bieg indywidualny) – ok. 10 km i ok. 50 przeszkód

 

 

 

 

 

FAMILY (bieg rodzinny w grupach 2-4 osobowych) – ok. 2-2,5 km i ok.15 przeszkód

Rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w wersji „Family”. Na rodziny czeka 2-2,5 km trasy i ok. 15 przeszkód. Ta formuła biegu jest stworzona głównie dla dobrej zabawy
i integracji międzypokoleniowej. Tu  nie liczy się czas, każdy jest zwycięzcą. Ważny jest uśmiech na mecie i dobra zabawa. Całą trasę można przetruchtać, a nawet po prostu przejść. Najważniejsze, żeby przeszkody pokonywać RAZEM. Mama, Tata i dzieci. Rodzice pomagają dzieciom, a dzieci rodzicom.

Limity dotyczące biegu rodzinnego:

  • minimalny wiek dziecka – 7 lat,
  • liczba osób w drużynie rodzinnej 2-4 osoby.

 

PRZYGODA (bieg indywidualny) – ok. 5 km i ok. 30 przeszkód,

Dla tych, którzy oczekują ciekawej przygody, przygotowana zostanie trasa 5km, na której będzie czekało ok. 30 przeszkód, dopasowanych jednak skalą trudności do tego poziomu. To już poziom wyżej niż wariant Family ale bez obaw. Dystans jest do pokonania,
a uczestnicy mogą sobie pomagać i wzajemnie się motywować. Trzeba będzie mierzyć się
z grząskimi i stromymi hałdami, czołgać się pod zasiekami, przenosić ciężary. Na tej trasie stanie także kilkanaście przeszkód konstrukcyjnych.

 

WYZWANIE (bieg indywidualny) – ok. 10 km i ok. 50 przeszkód

Trudnym, ale satysfakcjonującym wyzwaniem będzie natomiast bieg 10km, na którym trzeba będzie zmierzyć się nie tylko z długością trasy ale i ponad 50 przeszkodami. Tu już spotkacie przeszkody, które będą wymagały dużo wysiłku i czasem może przydać się pomocna dłoń. Trzeba mieć siłę i sprawność ale najważniejszy jest charakter! To on doprowadzi Was do mety. Satysfakcja gwarantowana!

 

Na mecie uczestnicy każdej formuły biegu udekorowani zostaną pamiątkowym medalem specjalnie zaprojektowanym i przygotowanym z tej okazji.

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

Biuro zawodów czynne w godzinach:

 

23.06.2023r. (piątek)  09:00 – 20:00

 

24.06.2023r. (sobota, dzień biegu)  07:30 – 15:00

 

 

HARMONOGRAM STARTÓW

 

Wyzwanie (ok. 10km, 50+ przeszkód) – starty w godz. 09:00 – 10:45

pierwszy start 09:00, starty następnych serii co 15 min. do max. godz. 10:45

Limit czasu: 4h

 

Przygoda (ok. 5km, 30+ przeszkód) – starty w godz. 11:00 – 12:45

pierwszy start 11:00, starty następnych serii co 15 min. do max. godz. 12:45

Limit czasu: 3h

 

Family (ok. 2-2,5km, 15+ przeszkód) – starty w godz. 13:00 – 15:00

pierwszy start 13:00, starty następnych serii co 15 min. do max. godz. 15:00

Limit czasu: 2h

 

 

Rozgrzewka będzie prowadzona osobno dla każdej fali startowej, bezpośrednio przed rozpoczęciem każdej fali/serii startowej.

 

Powrót