Festiwal Biegowy

Data i godzina2016-09-09 12:00:00
MiejscowośćKrynica
Dystans 26 konkurencji
Oficjalna stronahttp://www.festiwalbiegowy.pl/
Wyniki online
Opłata startowa od 0 zł
Typ zawodów Bieg
Rejestracja Zapisz się
 

Spotykamy się w Krynicy-Zdroju w dniach 9-11 września 2016 – zaplanowaliśmy już ponad 30 konkurencji. Obniżając koszty Waszego pobytu w Krynicy zmieniliśmy opłaty startowe do festiwalowych biegów. Z Kartą Biegacza będą one jeszcze niższe! Dajemy też możliwość spersonalizowania pakietu startowego!

Program imprezy

PZU Festiwal Biegowy pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km.

W programie imprezy znajdziecie przede wszystkim te biegi i konkurencje, które zaskarbiły już sobie Waszą sympatię i są dla wielu z Was kulminacyjnym punktem sezonu – Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km, Życiowa Dziesiątka, Koral Maraton i Półmaraton, Krynicka Mila czy biegowa etapówka Iron Run (będzie jeszcze trudniejsza). Ponownie pobiegniemy nocą, a z pomocą kijków wdrapiemy się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będziemy też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem.

Część zmian, jakie wprowadziliśmy już do programu to wydłużenie Biegu Nocnego do 7 km, minimaratonu do pełnej „piątki” a Biegu Przebierańców do 999 metrów oraz otwarcie dla wszystkich chętnych Biegu Kibica i Marszu Nordic Walking „Przegonić zawał”. Obniżyliśmy też dolny limit wiekowy (do 13 i do 16 lat) w części biegów, a w Iron Run – najtrudniejszej biegowej konkurencji w Polsce, skrócony został limit czasowy ultramaratonu 64 km do 10 godzin.

Parterem tytularnym 7. PZU Festiwalu Biegowego jest firma PZU. Partnerzy strategiczni to Miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” oraz TVP S.A.

Powrót