Rajd Rowerowy w ramach akcji Ku Niepodległej! z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Data i godzina2018-09-22 11:00:00
MiejscowośćInowrocław
Dystans ok 18 km
Oficjalna stronahttp://www.kujawsko-pomorskienarowery.pl/
Wyniki online
Opłata startowa free
Typ zawodów Rajd Rowerowy
Rejestracja Zapisz się

Zapraszamy do zapisów na kolejny rajd z cyklu Ku Niepodległej. Kujawsko – Pomorskie rajdu rodzinne. W sobotę 22 września spotykamy się w Inowrocławiu.

Na każdego uczestnika rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające numer startowy, wodę mineralna oraz talon na posiłek regeneracyjny na mecie, dodatkowo pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników na każdy rajd otrzyma pamiątkową koszulkę cyklu.

W trakcie rajdów mnóstwo całe atrakcji, prezentacja grup rekonstrukcyjnych związanych z pamięcią walki o niepodległość, konkursy i quizy z nagrodami, w tym z nagrodą główną. Podczas każdego rajdu do wygrania będzie rower.

A na mecie na rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale. W każdym mieście inny – wyjątkowy. Zachęcamy do zebrania całej kolekcji medali Ku Niepodległej.

Trasa inowrocławskiego rajdu biegnie miejscami związanymi z uczestnikami Powstania Wielkopolskiego.

Start i Meta: Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” im. dr. J. Krzymińskiego

Trasa: Startujemy z terenu Sanatorium w którym znajduje się ławeczka gen Władysława Sikorskiego, dalej ulicą Rąbińską, Batkowską dojeżdżamy do Batkowa, dalej do Dziarnowa, a następnie do Kościelca, gdzie znajduje się na Cmentarzu przy Kościele Św. Małgorzaty znajduje się nagrobek chłopskiego przywódcy Powstania Wielkopolskiego 1918 ( POSTÓJ) , następnie do Pomnika upamiętniającego Powstanie wielkopolskie ( POSTÓJ) i dalej tą samą drogą powrót na metę do Parku Solankowego.

Trasa to ok. 18 km.

Startujemy o godzinie 11.00, biuro odbioru pakietów na miejscu startu będzie czynne w sobotę 22 września w godzinach 9.00 – 11.00

Powrót