SZTAFETA BIEGOWA BYDGOSZCZ/TORUŃ - PUCK ~ 100 – lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski

Data i godzina2020-02-02 09:00:00
MiejscowośćToruń/Bydgoszcz - Puck
Dystans ok 240 km
Oficjalna strona
Wyniki online
Opłata startowa free
Typ zawodów
Rejestracja Zapisz się

Odległość z Bydgoszczy i Torunia, stolic naszego regionu do Pucka, w którym armia generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem, to około 240 kilometrów. Z okazji stulecia powrotu Pomorza do wolnej Polski organizujemy bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz/Toruń – Puck. Do uczestnictwa zapraszamy drużyny biegowe.

– Myślę, że bieg sztafetowy to bardzo interesująca forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe z naszego regionu do udział w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Start biegu zaplanowano na piątek 7 lutego w dwóch stolicach regionu. Uczestniczyć w nim będzie dziesięć drużyn biegackich, które będą się składać z ośmiu zawodników (każdego zawodnika należy zgłosić indywidualnie). Kolumny biegaczy połączą się w Unisławiu (powiat chełmiński) i stamtąd będą podążać w kierunku Pucka. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach 100-lecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Pierwszy etap liczy około 83 kilometrów i startować będzie w nich trzech przedstawicieli drużyn, drugi etap to około 86 kilometrów (trzech przedstawicieli), trzeci to 70 kilometrów, które zostaną pokonane przez dwóch biegaczy z każdej drużyny.

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

Bieg sztafetowy jest częścią obchodów stulecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. Więcej o uroczystościach piszemy w materiale: „Stulecie temu wróciła tu Polska

 

Powrót