XXVI Półmaraton Kurpiowski IV Kurpiowska Dziesiątka

Data i godzina2022-09-18 09:00:00
MiejscowośćOstrołęka
Dystans
Oficjalna strona
Wyniki online
Opłata startowa
Typ zawodów Bieg
Rejestracja Zapisz się

Największa impreza biegowa w naszym regionie powraca po pandemicznej przerwie. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w XXVI Półmaratonie Kurpiowskim, który został zaplanowany na niedzielę, 18 września.

W 2019 w XXV Półmaratonie Kurpiowskim zwyciężył Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii. Faworyt gospodarzy, Przemysław Dąbrowski wówczas finiszował na czwartym miejscu. Do mety dobiegło 237 zawodniczek i zawodników, a w ramach III Kurpiowskiej Dziesiątki linię mety przekroczyło 137 osób. W 2022 roku na uczestników również czeka rywalizacja na trasach 21,0975 km oraz 10 km, posiadających atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ambasadorem biegu jest Przemysław Dąbrowski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz dwukrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego w latach 2017 i 2018, wicemistrz Polski w maratonie.

Patronat honorowy nad XXVI Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, a nad IV Kurpiowską Dziesiątką Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Powrót