Kujawsko-Pomorskie na Rowery 2020 – Zapisz się na Rajd w Toruniu

30-05-2020

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2020 – ZAPISZ SIĘ NA WIRTUALNY RAJD ROWEROWY W TORUNIU

 

Ruszają zapisy na pierwszy w tegorocznym cyklu wirtualny rajd rowerowy. Zaczynamy od Torunia!

Ten rok jest inny i nie możemy zorganizować rajdów w dotychczasowej formule, stąd odpowiadając na liczne zapytania rowerzystów o to czy cykl będzie kontynuowany, odpowiadamy – tak będzie.

W nieco zmienionej formule, choć jego najważniejszy atut zostanie niezmienny, dbałość o aktywny wypoczynek mieszkańców naszego województwa połączony ze wspólnym poznawaniem jego uroków. Zapraszamy do udziału całe rodziny!

Rajd w Toruniu odbędzie się od 6 do 21 czerwca 2020 roku. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień w którym pokona trasę. Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zarejestrować się tu

https://zapisy.sts-timing.pl/628/,

następnie odebrać numer startowy i mapkę z opisem trasy i wskazaniem miejsc gdzie należy wykonać zdjęcia dokumentujące przejazd. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się do platformy dokumentującej przejazd pod tu https://live.sts-timing.pl/rajd/torun wrzucić zdjęcia i  po potwierdzeniu odebrać koszulkę, pamiątkowe koszulki czekają na pierwszych 400 osób, które udokumentują pokonanie trasy rajdu.

Numery startowe i koszulki będą wydawane:

w sobotę 6 czerwca i niedzielę  7 czerwca na terenie Przystani AZS Toruń, w godz. 10.00 – 12.00,

w pozostałe dni (od poniedziałku do piątku) w siedzibie Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, ul. Kopernika 4, piętro 1 w godz. :

Poniedziałek 8:00 – 15:00 , Wtorek 8:00 – 17:00, Środa 8:00 – 15:00, Czwartek 8:00 – 15:00, Piątek 8:00 – 14:00

Każdy rowerzysta, który udokumentuje przejechanie trasy w 3 i więcej miastach otrzyma pamiątkowy medal tegorocznego cyklu Kujawsko – Pomorskie na rowery 2020. Impreza wpisuje się w obchody 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres : http://narowery2020@gmail.com oraz za pomocą naszej strony na facebooku www.facebook.com/Kujawsko-pomorskie-na-rowery

Trasy przygotowane zostały dwie rodzinna i standardowa, są do pobrania w panelu rejestracyjnym :

TO_trasy

Po pobraniu pliku można go otworzyć na urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji obsługujących takie pliki np.  GPX Viwer; Google Earth; Locus Map.

Podajemy dla przykładu tok postępowania przy użyciu bezpłatnej aplikacji Locus Map Free.

  • Po wejściu w aplikację oraz pobraniu trasy rajdu zapisuje się ona automatycznie w zakładce „Moje trasy”.
  • W górnym prawy rogu aplikacji klikamy menu.
  • Po rozwinięciu się menu klikamy „Trasy” następnie „Moje trasy”, wybieramy pobraną trasę klikamy i w drogę.

PROSTE NARZĘDZIE NAWIGACYJNE
• pokazuje na mapie aktualną pozycję
• śledzi pozycje przesuwając odpowiednio mapę
• obraca mapę zgodnie z orientacją sensora lub kierunkiem ruchu
• wykorzystuje aktualną pozycję i obracanie mapy jako proste narzędzie nawigacyjne
• informuje o zbliżaniu się do punktu nawigacyjnego odległego o zdefiniowany dystans

Przebieg tras:

Trasa rodzinna:

Długość  : 18 km

Start i Meta: Bulwar Filadelfijski na wysokości „Katarzynki” (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)

Kierujemy się Bulwarem Filadelfijskim w stronę Nowej Przystani, następnie skręcamy w lewo w ul. Rybaki a następnie w prawo w ul. Matejki i dojeżdżamy do ścieżki rowerowej przy ul. Bydgoskiej. Ścieżką rowerową do ulicy Sienkiewicza i dalej w lewo w ścieżkę rowerową najpierw ulicą Mickiewicza a następnie Szosą Bydgoską do stacji benzynowej BP. Dalej zgodnie ze ścieżką ulicami Szosa Okrężna (przekraczamy DW nr 80) do Ignacego Łukasiewicza w kierunku Motoareny. Dalej jedziemy nowym odcinkiem ścieżki rowerowej mijając po lewej stronie stadion żużlowy, do Przysieka. Tutaj w lewo w ul. Leśną, przekraczamy DW 80, koło POLOmarketu w Przysieku, jadąc dalej prosto po prawej stronie mijamy Zajazd Daglezja (TU WYKONAJ ZDJĘCIE) dojeżdżamy do ulicy Kasztanowej i do kolejnego nowego odcinka ścieżki rowerowej prowadzącego nas do Torunia. Jadąc nią wzdłuż drogi krajowej nr 80 ponownie dojeżdżamy do ronda przy CH Plaza i wracamy ścieżką ulicami Bydgoską i Mickiewicza. Skręcamy w prawo w aleję 500-lecia Torunia dojeżdżamy do Nowej Przystani a następnie wzdłuż Wisły do mety rajdu na Bulwarze przy „Katarzynce”.

Trasa standardowa: 38 km

Start i Meta: Bulwar Filadelfijski na wysokości „Katarzynki” (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)

Kierujemy się Bulwarem Filadelfijskim w stronę Nowej Przystani, następnie skręcamy w lewo w ul. Rybaki a następnie w prawo w ul. Matejki i dojeżdżamy do ścieżki rowerowej przy ul. Bydgoskiej. Ścieżką rowerową do ulicy Sienkiewicza i dalej w lewo w ścieżkę rowerową najpierw ulicą Mickiewicza a następnie Szosą Bydgoską do stacji benzynowej BP. Następnie ścieżką rowerową wzdłuż DW nr 80 dojeżdżamy do Przysieka mijając po drodze Motoarenę z prawej strony oraz Port Drzewny ze strony lewej. W Przysieku przekraczamy DW nr 80 jadąc ulicą Leśną, skręcamy w lewo w ulicę Sosnową by następnie już w Rozgartach wjechać najpierw w ulicę Leśną a następnie w prawo w ulicę Borowikową. Wyjeżdżamy z Rozgart i jedziemy drogą Leśną prowadzącą nas do Parkingu Leśnego w Olku (TU WYKONAJ ZDJĘCIE). Następnie dojeżdżamy do ścieżki rowerowej wzdłuż drogi nr 553 i kierujemy się w stronę Torunia. Dalej jedziemy ścieżką rowerową ulicą Szosa Chełmińska do ul. Polnej a następnie wzdłuż ulicy Szosa Okrężna do Szosy Bydgoskiej. Tutaj wjeżdżamy w park na Bydgoskim Przedmieściu i jedziemy ścieżką wzdłuż Martwej Wisły dojeżdżając do ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dojeżdżamy do Nowej Przystani a następnie wzdłuż Wisły do mety rajdu na Bulwarze przy „Katarzynce”.

Powrót