Garmin MTB Series Gdańsk

Data i godzina2020-10-11 09:00:00
MiejscowośćGdańsk
Dystans
Oficjalna stronahttps://mtbseries.pl/mtb-gdansk/
Wyniki online
Opłata startowa
Typ zawodów Wyścig MTB
Rejestracja Zapisz się
  

Zawody Garmin MTB Series Gdańsk odbędą się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Gdańsk jedyny w swoim rodzaju!

Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.

Gdańsk miasto wolności
Nie ma Gdańska bez słowa „wolność”. Odwaga, kreatywność, ale przede wszystkim wolność: to prawdziwie gdańska tradycja. Cnota od wieków najwyżej ceniona przez gdańszczan ukształtowała niepowtarzalnego ducha miasta. Czuć go równie dobrze wśród kamieniczek Głównego Miasta, jak i pomiędzy dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, na pięknych piaszczystych plażach i w postindustrialnych halach, w parkach i w tunelach: w Gdańsku wolność jest wszechobecna, można jej niemal dotknąć. Inspiruje i przeobraża zarówno przestrzeń jak i ludzi. Tacy są gdańszczanie: odważni, zaangażowani, pełni pasji,
twórczy. Taki jest Gdańsk: otwarty na nowe idee, idący z duchem czasu, kreujący zdarzenia, wciąż zaskakujący.

Gdańsk zmienia oblicze z dnia na dzień. Niedawno był centrum wydarzeń, które zmieniły bieg historii Europy. Sierpień roku 1980, strajk w Stoczni Gdańskiej, któremu przewodził Lech Wałęsa i powstanie Solidarności, wielkiego ruchu społecznego, zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. To właśnie te wydarzenia dały ogromny impuls ruchom wolnościowym na całym świecie i pozwoliły uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe. Wolność „od”: zła, opresji, strachu staje się dziś wolnością „do”: spełniania marzeń, kreatywności, odwagi, lepszego życia. To miasto osadzone w historii, ale żyjące teraźniejszością i śmiało patrzące w przyszłość.

Gdańsk nowoczesny
Współczesny Gdańsk to współczesna, europejska metropolia, gospodarka oparta na wiedzy i technologii, ekosystem przyjazny innowacjom, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych. Jako miejsce narodzin Solidarności staje się centrum debaty o współczesnym świecie, jako Światowa Stolica Bursztynu pobudza wyobraźnię projektantów mody i designerów, jako miasto wolności  inspiruje artystów, jako centrum IT skupia najlepszych profesjonalistów, jako tętniące życiem nadmorskie miasto z bogatą historią przyciąga corocznie miliony turystów. W prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations 2017 Gdańsk stanął na podium dzięki blisko 50 tysiącom głosów z całego świata.

Gdańsk sportowy
Nie bez przyczyny Gdańsk, słynny także z zapierającego dech w piersiach Stadion Energa Gdańsk i hali sportowej Ergo Arena, był jednym z Miast-Gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, w roku 2013 gościł Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, a w 2014 był gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Gdańsk – Tu się żyje
Gdańsk to również zwycięzca wielu ogólnopolskich rakingów i jedno z najlepszych w kraju, miejsc do życia. Jest niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. To niemalże słownikowa definicja pojęcia „work-life balance”. W końcu gdzie jeszcze można odpocząć po pracy spacerując brzegiem morza po szerokiej, piaszczystej plaży, by dosłownie chwilę później znaleźć się w górzystym terenie w środku lasu? Tu się żyje!

Powrót