Rajd Rowerowy w ramach akcji Ku Niepodległej! z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Data i godzina2018-10-13 11:00:00
MiejscowośćToruń
Dystans ok 24 km
Oficjalna stronahttp://www.kujawsko-pomorskienarowery.pl/
Wyniki online
Opłata startowa free
Typ zawodów Rajd Rowerowy
Rejestracja Zapisz się

Zapraszamy do zapisów na ostatni rajd z cyklu Ku Niepodległej. Kujawsko – Pomorskie rajdu rodzinne. W sobotę 13 października spotykamy się na wielkim finale akcji w Toruniu.

Na każdego uczestnika rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające numer startowy, wodę mineralna oraz talon na posiłek regeneracyjny na mecie, dodatkowo pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników na każdy rajd otrzyma pamiątkową koszulkę cyklu.

W trakcie rajdów mnóstwo całe atrakcji, prezentacja grup rekonstrukcyjnych związanych z pamięcią walki o niepodległość, konkursy i quizy z nagrodami, w tym z nagrodą główną. Podczas każdego rajdu do wygrania będzie rower.

A na mecie na rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale. W każdym mieście inny – wyjątkowy. Zachęcamy do zebrania całej kolekcji medali Ku Niepodległej.

Start i Meta: Tereny przy Przystani AZS Toruń, ul. Popiełuszki

Przebieg: ruszamy z ul. Popiełuszki, dalej ul. Rybaki docieramy do Parku na Przedmieściu Bydgoskim, w którym w okresie 20 – lecia międzywojennego znajdował się Pomnik ku czci Wojsk Balonowych, walczących w I korpusie wojsk gen. Józefa Dowbór-Muśnickiego, wyjeżdżamy z Parku i kierujemy się ul. Mickiewicza a następnie Szosą Bydgoską w kierunku Przysieka, w Przysieku skręcamy z drogi nr 80 w prawo, i drogą leśną jedziemy na Barbarkę, tu zatrzymujemy się przy Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu  ( POSTÓJ) następnie z Barbarki kierujemy się ścieżką rowerową wzdłuż ul. Szosa Chełmińska, do skrzyżowania z ul. Polną, gdzie skręcamy w prawo dojeżdżamy do ul. Okrężnej ( po drodze mijamy toruńskie lotnisko, Bezpośrednio po pierwszej wojnie światowej znajdowały się tam dwie szkoły lotnicze, a potem dwie jednostki liniowe – 4 pułk lotniczy i 1 batalion balonowy, i dalej prosto przekraczamy drogę nr 80 i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, wzdłuż ul. Broniewskiego, następnie Mickiewicza, dojeżdżamy do Placu Rapackiego gdzie stoi pomnik Józefa Piłsudskiego , odsłonięty 15 sierpnia 2000 roku podczas wojewódzkich obchodów 80. rocznicy Bitwy Warszawskiej, ( POSTÓJ)

Dalej zjeżdżamy na miejsce mety na teren Przystani przy ul. Popiełuszki.

Trasa około 24 km.

Startujemy o godzinie 11.00, biuro odbioru pakietów na miejscu startu będzie czynne w sobotę 13 października w godzinach 9.00 – 11.00

Powrót